Kašny a fontány

Údržba fontány

Údržba fontány s produkty fontagard®. Individuální řešení. Přátelské k životnímu prostředí. Nákladově efektivní.

Čištění fontán, kašen a dalších zařízení používajících vodu zejména k dekoračním účelům by se nemělo řídit pouze vizuálními a technickými aspekty. Nová směrnice VDI 4250 vyžaduje, aby provozovatelé zodpovědně pečovali o kvalitu vody ve fontánách. Řasy, kamenec a baktérie legionella mohou být účinně odstraněny pravidelnými krátkými čisticími akcemi. Opravdu bezpečný provoz fontány je možný pouze pravidelnou údržbou.

Pro každou kašnu či fontánu máme vhodné řešení

S naší produktovou řadou fontagard® vám nabízíme individuální systém údržby založený na modulárním principu, který kombinuje čištění, konzervaci, údržbu a servis, takže nemusíte hledat samostatné řešení pro každý problém. Nabízíme vhodný modul pro každou kašnu a každou vodu vyhovující životnímu prostředí, neboť aktivní složky v produktech fontagard® jsou ekologicky nezávadné. Speciální kombinace účinných látek snižuje potřebnou koncentraci na minimum.
 

Vyšší provozní bezpečnost díky automatickému čištění fontán

Automatické čištění vody zabraňuje tomu, aby se kvůli vysokému odpařování vody vytvářely nové usazeniny vápna na podlaze kašny a v potrubí pouze několik týdnů či měsíců po vyčištění. Dále tato péče chrání celý systém před korozí. A navíc: Správné ošetření vody biocidy, které jsou šetrné k životnímu prostředí, zabraňuje růstu nebezpečných legionell ve veřejném prostoru. Automaticky a bezpečně.

Výhody systematické údržby kašen a fontán:

  • Potřeba pravidelného čištění se snižuje
  • Spotřeba vody je nižší
  • Provozní náklady jsou minimalizovány
  • Potrubní systém zůstává neporušený
  • Životnost systému je prodloužena
  • Investice zůstává chráněna
     

Norma DIN SPEC 31062

Nová norma DIN SPEC 31062 vyžaduje od provozovatele fontán (v Německu) profesionální úpravu vody ve veřejně přístupné oblasti tak, aby se vyloučilo jakékoli zdravotní riziko pro lidi. Zdrojem kontaminace mohou být zvířené nečistoty z prostředí, lidské baktérie z mytí rukou apod. Baktérie, houby, řasy, jednobuněčné organismy: to vše lze zaznamenat ve vodě kašen a fontán. Dostatečný důvod pro to, aby zde byl aktivní Německý institut pro normalizaci e.V. (DIN).

V nedávné době byl zveřejněn návrh nové normy DIN SPEC 31062. Cílem je zavázat provozovatele fontán k profesionální a udržitelné úpravě vody. Platí pro všechny fontánové systémy, které jsou provozovány s vodou, mořskou vodou, minerální vodou, léčivou vodou, solankou (také uměle vyrobenou) a termální vodou. Pokud chce provozovatel bezpečně provozovat své vodní zařízení, náš program péče o fontány fontagard® je pro něho ideální.
 

Nahoru